Řezáč a Smutná obhájili vítězství na závodu Orlicky Rollerski CUP!

Vítezství ve víkendovém klání na kolečkových lyžích s mezinárodní účastí v Orlických horách s přehledem obhájil závodník Silvini Madshus teamu Stanislav Řezáč. V ženách byla i letos nejrychlejší Kateřina Smutná závodící v barvách Team Santander! Tradiční 5. ročník sobotního závodu na 10km z Orlického Záhoří a cílem na Šerlich byl v letošním roce rozšířen o nedělní závod na 18 km ze Skuhrova nad Bělou a cílem opět na Šerlichu.

V sobotním závodu Stanislav Řezáč dojel do cíle v novém traťovém rekordu 27:47.5. Kateřina Smutná vylepšila ženský rekord o 1.2 s. Nedělní závod měl podobný průběh jen s tím rozdílem, že se před závodem výrazně změnilo počasí a závodníci startovali v děštivém počasí. Časy obou závodů se po nědělním závodu byly sečteny a vyhodnotili se tři nejlepší muži a ženy, kteří obdrželi tradiční pohár a finanční prémii.

3. Adéla Boudíková, ATLAS CRAFT TEAM +4:55.8

ORLICKY ROLLERSKI CUP 2016 (součty časů obou závodů)

3. Adéla Boudíková, ATLAS CRAFT TEAM +6:21.4

Oba závody jsou součásti pohárů závodů Silvini Skiroll Classics. Celkem se obou závodů s mezinárodní účatí zůčastnilo 151 závodníků.